ENGLISH Antalya.com, Türkiye'nin Rivierası Antalya'nın Rehberi Reklam
Özel Arama
 
   
 
Share

Merkez

"Tarihi korumayı bilen bir kent... "

Antalya'ya gelmişken müzesini mutlaka gezmelisiniz. Bugün Konyaaltı'nda bulunan ve Türkiye'nin en büyük müzelerinden biri olma özelliğini taşıyan Antalya Müzesi'nde yaklaşık 5 bin kadar tarihi eser sergileniyor.

Surlardan günümüze şehrin içindeki birkaç burç ile Hadrian Kapısı ve yanındaki kuleler, limana bakan büyük kule ve liman surlarının bazı parçaları kalabilmiş. İki surdan biri yat limanını, diğeri şehri at nalı gibi kuşatıyor. Kale Kapısı Meydanı'nda ayakta kalan kulelerden birisi saat kulesi olarak kullanılıyor. Surların kente girişi sağlayan dört kapısı var. Keyifli bir yürüyüş için ideal bir parkur.

North BeachAntalya'nın 18 km doğusunda, Aksu İlçesi'nin sınırları içinde. Kilikya - Pisidya ticaret yolunun üstünde yer aldığı için önemli bir Pamphylia şehri Perge. Ana tanrıçası Perge Artemisi olan Perge Hristiyanlar için de önemli bir kentti. İlk kazıların 1946 yılında İstanbul Üniversitesi tarafından başlatıldığı Perge'de önemli kalıntılar var ve kazılar halen devam ediyor.

Bugün Antalya'nın "Tarihi Çekirdek Kenti" olan ve " Kaleiçi " adıyla tanınan semti, büyük bir kısmı yıkılmış ve yok olmuş iki surla çevrili. İç sur, yarım daire şeklinde yat limanını kuşatır. Kaleiçi, birbirinden şık restoranları ve muhteşem Akdeniz mazarasına bakan kafeleriyle hoş bir mola ve yemek için şehrin vazgeçilmezlerinden...

Hotels AntalyaAntalya - Burdur karayolunun 13. kilometresinde Karain işaret levhasından sola dönülerek Karain Mağarası yoluna girilir. Antalya'ya uzaklığı 27 km.'dir. Merkeze yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta yer alan Düden Şelaleleri. 20 metre yükseklikten dökülür. Şelalenin ana kaynağı "Kırkgöz Mevkii"nde. Aşağı Düden Şelalesi ise Lara yolu üzerinde merkeze 8 kilometre uzaklıkta. Denize ise 40 metrelik bir falezden dökülüyor. Aksu'nun 13 kilometre kuzeydoğusunda Yanköy yakınlarında Sillyon bulunuyor. Kent, Aspendos ve Perge yönünde, yüksekte duran bir plato üzerine, M.Ö. 14. yüzyılda kurulmuştur. Çeşitli uygarlıkları yaşayan kentten Selçuklular da yararlanmış. Stadyum, gymnazium, kuleler, Selçuklu Mescidi ve sahne kısmı yok olan bir tiyatro, o heybetli günlerden geriye kalabilen kalıntılar.

Merkezde konaklama olanakları

Porto Bello Hotel Antalya, Merkez
Herşey Dahil konaklama
Toplam 346 oda
Havaalanına 20 km, merkeze 8 km uzaklıkta

Oda Özellikleri :
Balkon, merkezi klima, kasa, mini bar, oda servisi, televizyon, banyo, telefon

The Marmara Antalya Antalya, Merkez
Yarım pansiyon konaklama
Toplam 238 oda
Havaalanına 15 km, merkeze 2 km uzaklıkta

Oda özellikleri
:
Merkezi klima, mini bar, oda servisi, televizyon, banyo, telefon

Dedeman Resort Antalya Antalya, Merkez
Yarım pansiyon konaklama Toplam 483 oda Havaalanına 15 km, merkeze 3 km uzaklıkta

Oda özellikleri
:
Balkon, merkezi klima, kasa, mini bar, oda servisi, televizyon, banyo, telefon

 

Others

Sheraton Voyager Antalya Hotel Resort & Spa Antalya, Merkez

Divan Antalya Talya Oteli Antalya, Merkez

Sea Life Resort Hotel Antalya, Merkez

Keptur Park Hotel  Antalya, Merkez

Hillside Su Hotel Antalya, Merkez

Adonis Hotel Antalya, Merkez

Advertise Here
Reklam Ver